VIDEO/ Vllaznia dhe Tirana bëjnë paqe, 'Klasikja' mbyllet në barazim! Egnatia fiton me Laçin, Kukësi i falet një autogoli me Kastriotin

Superliga shqiptare e futbollit zhvilloi këtë të diel tre nga ndeshjet e javës së 12-të. "Klasikja" mes Vllaznisë dhe Tiranës e zhvilluar në "Selman Stërmasi" u mbyll me rrjeta të paprekura, me dy klubet historike të futbollit shqiptar që ndanë pikët. Në stadiumin e Kamzës, Kastrioti dhe Kukësi barazuan 1-1, me verilindorët që morën një pikë  vetëm në fundin e sfidës falë një autogoli. Egnatia fitoi pastër 2-0 me Laçin, teksa Shpëtim Duro fiton kundër ish-skuadrës që e drejtoi në edicionin e kaluar.

Në Rrogozhinë, Egnatia ia doli të fitojë 2-0 me Laçin, për javën e 12-të në Superligë. Vendasit e Shpëtim Duros u treguan më të saktë në 90 minuta, duke marrë tri pikë me peshë që i afrojnë me zonën evropiane. Ndeshja u zhbllokua me golin e Agbekpornu në minutën e 64, teksa në fundin e duelit ishte Fernando që pasi mori një top të bukur nuk e pati të vështirë të kalonte Dajsinanin. Egnatia me 18 pikë renditet në vendin e katërt, teksa Laçi mban pozitën e shtatë me 14 pikë.

Në stadiumin e Kamzës, Kastrioti dhe Kukësi barazuan 1-1. Dueli u hap me golin e Santiago Selmanit për vendasit në minutën e 51. Disavantazhi bëri që Kukësi të kërkonte barazimin, teksa ia doli vetëm në shtesën e ndeshjes me autogolin e Stojanovic. Katër ndeshje pa fitore bëjnë që Kukësi me 12 pikë të renditet i teti, teksa Kastrioti me 15 pikë mban vendin e gjashtë.

Me dy ndeshje që zhvillohen nesër, momentalisht Tirana qëndron në krye të Superligës me 22 pikë, Partizani dhe Vllaznia me 19 pikë, teksa Bylis dhe Teuta mbyllin renditjen.

Rezultatet:

Kastrioti 1-1 Kukësi

Egnatia 2-0 Laçi

Vllaznia 0-0 Tirana

E hënë:

13:00 Teuta - Erzeni

16:00 Partizani - Bylis

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:31
VIDEO/ Katër ndeshje pa fitore, Kukësin e ndal Kastrioti

Në stadiumin e Kamzës, Kastrioti dhe Kukësi barazuan 1-1. Dueli u hap me golin e Santiago Selmanit për vendasit në minutën e 51. Disavantazhi bëri që Kukësi të kërkonte barazimin, teksa ia doli vetëm në shtesën e ndeshjes me autogolin e Stojanovic. Katër ndeshje pa fitore bëjnë që Kukësi me 12 pikë të renditet i teti, teksa Kastrioti me 15 pikë mban vendin e gjashtë.

Me dy ndeshje që zhvillohen nesër, momentalisht Tirana qëndron në krye të Superligës me 22 pikë, Partizani dhe Vllaznia me 19 pikë, teksa Bylis dhe Teuta mbyllin renditjen.

Goli i Kastriotit:

Ora 15:30
VIDEO/ Egnatia shumë e fortë për Laçin, Duro fiton kundër ish-skuadrës

Në Rrogozhinë, Egnatia ia doli të fitojë 2-0 me Laçin, për javën e 12-të në Superligë. Vendasit e Shpëtim Duros u treguan më të saktë në 90 minuta, duke marrë tri pikë me peshë që i afrojnë me zonën evropiane. Ndeshja u zhbllokua me golin e Agbekpornu në minutën e 64, teksa në fundin e duelit ishte Fernando që pasi mori një top të bukur nuk e pati të vështirë të kalonte Dajsinanin. Egnatia me 18 pikë renditet në vendin e katërt, teksa Laçi mban pozitën e shtatë me 14 pikë.

 

S.DH/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Dëshmitarët që takuan bosin e mafies siciliane: Nuk e dinim që ishte ai! Rrëfimi i një gruaje: Ishim në lidhje për disa muaj

Dëshmitarët që takuan bosin e mafies siciliane: Nuk e dinim që ishte ai! Rrëfimi i një gruaje: Ishim në lidhje për disa muaj