VIDEOLAJM/Bllokohet lokali, shiste
drogë pranë gjimnazit "Çajupi" 

VIDEOLAJM/Bllokohet lokali, shiste<br />drogë pranë gjimnazit
TIRANE - Një sasi prej 2 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë është sekuestruar mbrëmjen e djeshme në afërsi të shkollës “Cajupi” nga Reparti Special "Shqiponja" e Policisë së Tiranës.

Në pranga ka rënë Leonard Deda, i cili dyshohet si shpërndarës i lëndës narkotike, ndërsa është vënë në kërkim një tjetër shtetas me iniciale R.D që mendohet të jetë furnitori i drogës.

Droga ishte e ndarë në 160 porcione dhe ishte gati për shitje në pjesën lindore të Tiranës.

Lokali mendohet se shërbente si bazë e shpërndarjes së drogës.

Operacioni i Policisë është bërë i mundur nga njësia “Shqiponja” dhe vjen si rezultat I një hetimi disa javor.

(ar.sh/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur