VIDEOLAJM/ Edi Rama në Samitin e liderëve evropianë në Rejkjavik, puth në ballë kryeministrin e Luksemburgut

 

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Islandë, ku mori pjesë në samitin e Këshillit të Evropës. Ai është takuar me të pranishmit dhe ka tërhequr vëmendjen një moment teksa ka përqafuar kryeministrin e Luksemburgut, politikanin evropian që e ka konsideruar një mik të mirë, Xavier Bettel. Madje, Rama e puth atë në ballë para gjithë mediave botërore.


Lajmi kryesor:

Rama në samitin e Këshillit të Europës: Gjykimi i Thaçit i pabazë, tërhiqeni mbrapsht raportin e Dick Marty, u financua nga Vladimir Putin


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Ekzekutoi nënën e dy fëmijëve me plumb në kokë, vetëvritet burri i 35-vjeçares shqiptare në Itali

Ekzekutoi nënën e dy fëmijëve me plumb në kokë, vetëvritet burri i 35-vjeçares shqiptare në Itali