VIDEOLAJM/ Fullani i “kollarisur”
edhe pas hekurave

VIDEOLAJM/ Fullani i “kollarisur”<br />edhe pas hekurave
TIRANE- I veshur me kostum e kollare, por këtë radhë jo për të shkuar në takime zyrtare të niveleve të larta, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë është paraqitur rreth orës 11:00 në Gjykatën e Tiranës, ku është ulur në bankën e të akuzuarit pas kafazit të hekurt.
 
Ndërsa në momentin e mbërritjes në Gjykatë, Ardian Fullani ishte i veshur me kostum e këmishë, në kafazin e hekurt Guvernatori del me kollare.
 
Guvernatori në pritje të shkarkimit nga Kuvendit, pas propozimit të Këshilli Mbikëqyrës të BSH ku ai vetë është anëtar, është përballur për herë të parë me gjyqtaren Blerina Muça që firmosi në mungesë arrestin ndaj tij, dhe prokurorin Ramadan Troci, personin që kërkoi urdhër-arrestin e Guvernatorit.
 
fullani me kollare

Redaksia Online
(e.s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Kurti nesër në Tiranë, takim me Ramën! Marrëveshja me Serbinë në fokus të bisedimeve

Kurti nesër në Tiranë, takim me Ramën! Marrëveshja me Serbinë në fokus të bisedimeve