VIDEOLAJM/ Korça dhe Kukësi zgjohen 'nën pushtetin' e mjegullës

Qyteti i Korçës është zgjuar ditën e sotme e mbuluar nga mjegulla e dendur, e cila ka krijuar mjaft vështirësi për qarkullimi  e mjeteve.

Problematikat më të mëdha janë në aksin Korçë-Pogradec, ku mjegulla e dendur është  e pranishme thuajse gjatë gjithë rrugës. Për shkak të mjegullës, policia apelon për qarkullim të kujdesshëm  për të shmangur aksidentet.

Edhe në Kukës mjegulla e dendur mëngjesin e sotëm ka 'pushtuar' të gjithë qytetin  deri në lartësinë 900 metra mbi nivelin e detit duke sjellë vështirësi në qarkullim për shkak të pamjes së kufizuar. Policia u ka bërë thirrje drejtuesve të automjeteve të lëvizin me kujdes dhe drita të ndezura pasi edhe në ditët në vijim do ketë prani të mjegullës në orët e hershme të mëngjesit.  

I.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Aksidenti në Lezhë me eskortën e Berishës, kamerat e sigurisë rrëzojnë pretendimin e truprojës, asnjë mjet nuk lëvizte kundravjatje në krosi