VIDEOLAJM/ 'Opaa, ec aty re babuç', si e festuan të burgosurit shqiptarë Krishtlindjen në Greqi

Gjatë festës në burgun grek

Krishtlindja u festua dje nga besimtarët e Krishterë në të gjithë botën. Edhe në burgun e famshëm të Koridhalos në Greqi, ku janë shumë shqiptarë që e vuajnë dënimin, e djeshmja ka qenë ditë feste.

Siç mund ta shihni në videon e mëposhtme shqiptarët ia kanë marrë valleve. Madje njëri prej tyre dëgjohet të thotë “ec aty, ec aty ore babuç”.

K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento

Komente

 • Eri: 27/12/2020 12:48

  Ata flasin greqisht e kercejne greqisht me kenge greke.Nuk ka grek te hedhe valle shqiptare me kenge e muzike shqiptare.Ne greqi jane ne burgjet greke llumi i shqiptareve ne mase te madhe pervec ndonje rasti te ndonje shqiptari me taban qe halli e ka zene.Keta jane lloji i zan caushit qe i perdor kush i ka ne dore.

  Përgjigju
 • Tini: 27/12/2020 01:29

  Cfare Propogande eshte kjo .... kur be te vertet Shqiptare trajtojen si skellever ne Greqi.

  Përgjigju
 • Bevis: 26/12/2020 17:57

  Nuk kemi nevoj të propangandojm të burgosurit!

  Përgjigju
 • vlonjati: 26/12/2020 15:24

  respekte cuna dhe sa me shpejt jasht motren me te mirit kush u shan ashtu u pafsha te gezuar gjithmon se plerat qe komentojn keq per ju jan me racista se greket se din ca esht burgu se rrin akoma posht fustanit te mamit zjarr zjarr

  Përgjigju
  • Vlora: 27/12/2020 19:04

   Gjoksin e keni bo grope, dhe ..., kshuqe mire e ke ske faj se motrat per ate pune e .... Pyeti tuajat nese te ....

 • All: 26/12/2020 15:15

  E duam shqipnin si gjith europa, kjo ashte europa mush burgjete.

  Përgjigju
 • Shqiptari: 26/12/2020 13:23

  Ncncnc i paska q...në by gardiani Grek ju paska bërë rreshtore, do festoni, por me kusht do kërceni të lumtur me muzikë Greke, kësaj i thonë të dhjerë por me nder

  Përgjigju
  • [email protected]: 26/12/2020 16:44

   Të dogji ty ore qurash Vlore... Barboni muti je ti ropq.r. Të kërcenin me këngë Shqiptare do më bëhej zemra mal, por ta mbash në burg dhe ti bësh të këndojnë me këngë Greke nga gëzimi madh se janë në burgë ëahtë tallje bythe. Po ti qurash aq mendje ke se je kok kar nuk kupton.

  • vlonjati: 26/12/2020 15:17

   tu rruash trapin barboni mutit×

Lajmi i fundit

John

Aty ku privohet çdo e drejtë dhe ‘shuhet’ çdo ëndërr për gratë dhe vajzat, Afganistani! 17-vjeçarja në lot: Jam e shkatërruar, nuk shkojë në shkollë dhe nuk dal nga shtëpia