VIDEOLAJM/ Pesë herë më e madhe se Titaniku, anija më e madhe e lundrimit do nisë udhëtimin e saj të parë në Janar 2024

Anija më e madhe e lundrimit në botë, e quajtur "Icon of the Seas", do të niset në udhëtimin e saj të parë më 27 janar 2024.

Ajo do të lërë pas "Wonder of the Seas" e cila është një tjetër anije lundrimi mbretërore e Karaibeve që aktualisht mban titullin e anijes më të madhe në botë.

Icon of the Seas ka 18 kuvertë pasagjerësh, shtatë pishina dhe më shumë se 40 restorante dhe bare në bord, raporton La Repubblica.

Anija mund të strehojë 5,610 të ftuar në bord dhe është pesë herë më e madhe se Titaniku.

S.S/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Presidenti Bajram Begaj vizitë 2-ditore në Kosovë

Presidenti Bajram Begaj vizitë 2-ditore në Kosovë