Videolajm/ Si tenton Berisha të gënjejë demokratët për djegien e mandateve! E artikuloi i pari këtë skenar, sot e mohon duke ia faturuar Bashës

Sali Berisha ndodhet në ditët e tij më të vështira nga njëra anë me një vendim "non grata" në SHBA dhe nga ana tjetër i përjashtuar nga grupi parlamentar i PD. Sa më shumë mohon këto të dyja si vendime të padrejta, aq më shumë zhytet në gënjeshtrat që thotë gjatë takimeve me demokratët qytet më qytet me "Foltoren" e tij. 

Ndonëse sot e mohon dhe përbetohet se ka qenë kundër djegies së mandateve duke ia faturuar të gjithë përgjegjësin Lulzim Bashës, në 2017 Berisha artikulonte krejt të kundërtën.

Gjatë takimeve me "Foltoren" e tij, Berisha shprehet se e ka paralajmëruar Lulzim Bashën të mos merrte një vendim të tillë pasi do të kishte probleme me faktorin ndërkombëtar, 4 vite më parë ai deklaronte me të mëdha se ishte ideatori i këtij skenari, ku me zë dhe figurë, shprehej  për djegien e mandateve si mundësinë e vetme përballa një parlamenti të inkriminuar.

"Në parlament me banditët që i venë prita deputetëve mund të ketë vetëm një gjuhë, djegien solemne të mandateve", shprehej Berisha në 18 dhjetor 2017.

"Me djegien e mandateve ne ishim në rrugë. Ditën që vendosëm djegien e mandateve i kam thënë (Bashës) para të gjithë grupit se ky është një vendim i rrezikshëm i cili do krijojë problem në faktorin ndërkombëtar", shprehet Berisha sot para demokratëve në 'Foltoren' e tij.

Sigurisht që këto deklarata i dinë dhe i kanë dëgjuar të gjithë demokratët, por duket se vetë Berisha ka zgjedhur "t'i harrojë" duke i përdorur ngjarjet dhe transformuar në favor të tij.

Në një kohë kur deklaratat vijnë me zë e figurë , manipulimi i fakteve reale del lehtësisht zbuluar.

/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • FATMIR EDEPSËZ GAZI ÇAFMUTI: 16/10/2021 13:35

  Ore salhe qenefi është buri më i poshtēr në historin e kombit Shqiptar i gjithi rot karr.

  Përgjigju
  • Joni: 17/10/2021 01:04

   Mut eshte, ke te drejte. Rrote pa tjeter. Po rrote e fishkur, jo si ky rocka kok loqe Rama. Vertet mban ere mut por eshte mut pe blloku.

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?