VIDEOLAJM, 'vonohet' Merkel, Rama në pritje të saj te Pallati i Brigadave

 

Kryeministri Edi Rama ka qenë prezent te Pallati i Brigadave në pritje të Merkel par se ajo të mbërrinte në aeroportin e Rinasit. Rama po qëndron në hyrje të Pallatit të Bigadave ku do të zhvillohet edhe ceremonia pritëse.


Lajmi kryesor:

Merkel në Tiranë, u prit me ceremoni shtetërore! Rama e nderon me medaljen 'Ylli i Mirënjohjes Publike': Danke Angela! Kancelarja: Kënaqësi të bashkëpunoja me ju


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tensionet në Veri, Vjosa Osmani dhe Vuçiç takohen në Moldavi, të pranishëm Macron, Borrell dhe Scholz

Tensionet në Veri, Vjosa Osmani dhe Vuçiç takohen në Moldavi, të pranishëm Macron, Borrell dhe Scholz