VIDEO/“Tarragona 2018”, Luiza Gega triumfon me medalje ari në Lojrat Mesdhetare

VIDEO/“Tarragona 2018”, Luiza Gega triumfon me medalje ari në Lojrat Mesdhetare

Atletja shqiptare Luiza Gega

Atletja shqiptare Luiza Gega ka triumfuar në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018”, duke fituar medalje ari në disiplinën 3000 metra me pengesa.

Gega regjistroi kohën 9’27”73. Kjo ishte medalja e parë e artë për Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare të këtij edicioni.

Shqiptarja la pas atleten tuniziane Habiba Ghribi, e cila u rendit e dyta me kohën 9’34’’62,3.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kafsha: 29/06/2018 13:21

  Ja kush na nderon ne dhe jo Nojzëra, Dualipërat, Ritërat etj fundërrina. BRAVO Luizës, “gazelës” shqiptare! Rrespekt e lart e më lart! ❤️

  Përgjigju
 • durrelsi: 29/06/2018 01:27

  bravo na nderove , si gjithmone

  Përgjigju
 • Turi: 28/06/2018 23:50

  Urime dhe të lumtë. Nderove Shqipërin.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Itali/ Rai gjobitet me 206 mijë euro për reklamë ‘të fshehtë’

Itali/ Rai gjobitet me 206 mijë euro për reklamë ‘të fshehtë’