POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Alibeaj 'nxin' Shqipërinë në Tv holandez: Ky vend nuk e meriton të jetë pjesë e BE (VIDEO)

Më vjen keq ta them, por ky vend nuk i plotëson kushtet për t'u bërë pjesë e Bashkimit Europian”. Është pikërisht kjo fjali e artikuluar nga deputeti i PD, Enkelejd Aliebaj për një emision televiziv hollandez, ku shprehet ndër të tjera ‘me dhimbje’ se në Shqipërinë që partia e tij e qeverisi për 8 vite, nuk funksionon asgjë, ndërsa shton se ka skepticizëm sa i takon rrugës drejt integrimit europian. 

Video është publikuar nga Kryeministri Rama në rrjetet sociale ku shprehet se një mbetje e biodegraduar e Shqupit po ndyn Shqipërinë. “Ja sesi një mbetje e biodegraduar e Shqupit jashtënxirret për ta ndyrë Shqipërinë në sytë e publikut hollandez”, shkruan Rama./lexo.al/

l.q.
Komento

Komente

 • Ilir: 13/01/2019 05:37

  Edhe Esat Pasha do ta kishte patur zili. Sigurisht qe situata ne Shqiperi nuk eshte sic prisnim , por pergjegjes per kete eshte e gjithe politika shqiptare. Cfare fiton Alibej duke i ulur breket vendit te vet, ne syte e botes, do vi ne pushtet??? Jo, as pike nuk fiton. Populli thote: "per inat te sime vjerre, shkoj e fle me mullixhine".

  Përgjigju
 • Ilir: 13/01/2019 05:37

  Edhe Esat Pasha do ta kishte patur zili. Sigurisht qe situata ne Shqiperi nuk eshte sic prisnim , por pergjegjes per kete eshte e gjithe politika shqiptare. Cfare fiton Alibej duke i ulur breket vendit te vet, ne syte e botes, do vi ne pushtet??? Jo, as pike nuk fiton. Populli thote: "per inat te sime vjerre, shkoj e fle me mullixhine".

  Përgjigju
 • Ilir: 13/01/2019 02:28

  Plehre...! Sa jane ne pushtet eshte ok, sa ikin nga pushteti nuk ben me Shqiperia! Keta jane te gjithe njesoj...!

  Përgjigju
 • Ilir: 13/01/2019 02:24

  Plehra...! Keta jane te gjithe njesoj. Kur jane ne pushtet keta eshte mire Shqiperia sa ikin keta nuk ben me...!

  Përgjigju
 • Robshi: 12/01/2019 23:38

  Shqiptaret me rrogat e tyre mesatare prej plot 30mije leke dhe me 40% te robve qe jetojne me 2 dollare né dite do i mesojne evropes skema te reja ekonomike...O sa qef do jete kur lideret tane te kryesojne BE per 3a6muaj cfare eksperience kolapsi...morra nuk administroni dot Kucoven do administroni Parisin..yyyyyyttttt

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 12/01/2019 22:34

  Ro**e ku ti kesh o b***i...

  Përgjigju
 • pjeter: 12/01/2019 21:47

  Dhe ky ka qene edhe minister i drejtesise ne nje nga qeverrite Berisha,ku e trumbetuan si te shkolluar ne perendim, edhe pse e vertet qe u shkollua ne perendim, ne mos gaboj, ne itali por si i thone asaj thenies popullore, "ujku qimen e nderron dhe zakonin nuk e harron". Kjo drejtesi qe kemi trasheguar nga keta kodosha, eshte ajo pika qe Europa dhe sidomos Hollanda nuk pranon Shqiperine ne BE, pikerisht ky kodosh ka kontribuar per te cuar Shqiperine ne kete gjendje, qe shpresoj te vije ne jete nga reforma ne drejtesi,dhe ku tia numurojne dhembe e dhemballe ketij palloshit abuziv.

  Përgjigju
 • Istref: 12/01/2019 20:17

  Kjo eshte e tmerreshme!! Me nje opozite te tille te pacipet, Edi Rama nese deshiron do te jete deri ne vdekeje Kryeminister!! Kjo Opozite eshte Opozite e mllefit, panikes dhe shpiefjeve te nje pas njeshme!! turp, turp

  Përgjigju
 • aesen: 12/01/2019 19:59

  o kokrre le**nit....o rraz shke**yer...nuk doni te futeni ne evrop se keni frik...o legena..jeni te shytur ne krim...keni grik prandaj...

  Përgjigju
 • Fatjoni: 12/01/2019 18:21

  Ai duhet të sillet para drejtësisë për këtë deklaratë që është kundër interesit kombëtar. Gjithashtu mungon dashuria për njerëzit. Ai mund të shkojë në disa vende të tjera. Ne e duam vendin dhe njerëzit tanë. Europa nuk është alternativa e vetme!

  Përgjigju
 • Justice: 12/01/2019 16:23

  Po pse more paska folur gabim...nuk e shikoni ne cfare gjendje jemi....ai nuk po flet per shqiptaret...gjendjen qe eshte vendi,dhe ka plotesisht te drejte.qe ne jemi shume larg europes

  Përgjigju
 • edi: 12/01/2019 16:12

  O legen burre

  Përgjigju
 • Ttttttttt: 12/01/2019 15:53

  Duhet shpallur non grata ky tradhtar ordiner! Parti anti kombëtare!

  Përgjigju
 • E**A**: 12/01/2019 15:42

  "Me dhëmbje" e tha, po kujt ja tha..., kujt ja tha...

  Përgjigju
 • xXx: 12/01/2019 15:32

  Po keshtu eshte kur te perfaqesojne njerez si ky shtepi prishuri...

  Përgjigju
 • Pellumb: 12/01/2019 15:25

  Duuum babën...(Salën) I paguajmë jo vetem të na vjedhin, por edhe të na poshtërojnë para botës rrugaçë si ky....

  Përgjigju
 • Arbër: 12/01/2019 14:01

  "Më vjen keq ta them, por ky vend nuk i plotëson kushtet për t'u bërë pjesë e Bashkimit Europian” ky tradhtar flet sikur të ishte një vend i huaj e jo që flet për vendin e tij! O mjeran kush të paguan ty...?

  Përgjigju
 • Jeton torre gjoleka: 12/01/2019 10:18

  Shikoni se çfar krimbash paguani o SHQIPTAR. Ky fundërrin vjell vrer për atdheun e tij që jeton me taksat e këti kombi. O ZOT JU BËFSHIN HEL E QELB KTI KRIMBI LEKËT E SHQIPTARVE.

  Përgjigju
 • Ardi: 12/01/2019 10:15

  Po pse o Alibeaj o robq*r njeri, cfar borxhi të kanë Shqipëtarët që i degjeneron në këtë mënyrë, pak po vuajm ne në emigracion dhe këto mutra që nxjer ti nga goja kishim mangut. Vdeksh të q****a robt o vemie!

  Përgjigju
 • Julian: 12/01/2019 10:10

  Çfare do presesh nga ky fshatar ordiner kermill i oborrit te familjes. Plehra province

  Përgjigju
 • draiver: 12/01/2019 10:08

  nxiheni ket haxhiqamil

  Përgjigju
 • 1111: 12/01/2019 10:04

  hajde ne fier te maresh votat pis bur

  Përgjigju
  • Jinglatero: 12/01/2019 22:31

   Ne Fier do mare jashtqitjen e lumit Gjanice

 • Gjin bue shpata: 12/01/2019 10:01

  Mos u cudit, kete keni bere ju neper kancelarite e botes kur ishit ne opozite. Shikoni cka thene lali eri ne SHBA ne CSIS ne nje interviste ne 2012 le bugajskin.

  Përgjigju
  • Emigranti: 12/01/2019 14:40

   A ka ne holland ndonje Avni Rustem te dyt apo jan te zenun me pun se ky asht taman tradhtar atdheu