VIDEO/Ushtrimi i gjimnastes amerikane që po bën xhiron e botës

Gjimnastja amerikane katër herë kampione e Visa Championship,Katelyn Ohashi

Katelyn Ohashi, gjimnaste amerikane, katër herë kampione e Visa Championship dhe tri herë pjesëtare e kombëtares juniors, ka bërë një ushtrim spektakolar që po bën xhiron e internetit.

Një ushtrim që i ka siguruar notën 10 dhe juria ka mbetur e habitur nga ky prezantim i veçantë. Ajo ka konkurruar edhe në disiplina të tjera të gjimnastikës, por kërcimi i lirë i ka dhënë asaj notën maksimale, ndërsa mesatarja e të gjitha ushtrimeve ishte 9.950, si asnjëherë tjerër në sportin e gjimnastikës.

20-vjeçarja Katelyn Ohashi tani pret Olimpiadën e Tokios jo thjesht për t’i dhënë një medalje Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por për të lënë shenjë në historinë e gjimnastikës, pse jo, për t’u shpallur më e mira e gjitha kohërave.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Delvinë/ Shpërthen pusi i naftës, përhapja e erës së rëndë të gazit alarmon banorët