Vidhet depoja farmaceutike në Tiranë, hajdutët marrin ilaçe të COVID që kapin vlerën e 1.5 mln lekëve

Foto ilustruese

TIRANË- Një ngjarje që shkon gati përtej të paimagjinueshme është regjistruar ditën e djeshme.

Një person ka vjedhur një depo farmaceutike "Edna- Farma", ku ka marrë ilaçe që përdoreshin kryesisht për trajtimin e COVID-19. Ngjarja ka ndodhur në rrugën  “Vangjel Noti”, në pronësi të E.H..Mësohet se ilaçet e vjedhura kapin vlerën e rreth 1.5 mln lekëve.

Policia është njoftuar nga pronari për ngjarjen dhe po punon për identifikimin e autorëve. Mësohet, janë sekuestruar kamerat e sigurisë për që mund të ndihmojnë në zbardhjen e kësaj vjedhjeve.

Be.K./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Greqi, ’10 orë punë në ditë’, protesta kundër planeve të qeverisë për të ndryshuar ligjin