VIDEO/ Stuhia godet Rusinë, 500 mijë njerëz pa energji elektrike

VIDEO/ Stuhia godet Rusinë, 500 mijë njerëz pa energji elektrike

Pamje nga stuhia në Rusi

Një stuhi e fortë ka goditur Rusinë jugore dhe Krimenë, duke shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike. Rreth 500,000 njerëz kanë mbetur pa energji elektrike në Krime, sipas një këshilltari të Aksionov, Oleg Kryuchkov.

Moti i keq, të cilin mediat ruse e kanë quajtur ” stuhia e shekullit” dhe “megastuhi”, ka nisur ditën e djeshme (26 Nëntor).

Në rajonin e Krasnodarit, ku ndodhet Soçi dhe Anapa, të cilat shumë rusë i preferojnë për pushimet e tyre, qindra pemë si dhe struktura të shumta metalike në plazhe janë shkatërruar si pasojë e erërave të forta.

Në Vitiazevë, afër Anapës, stuhia përmbysi një anije të madhe mallrash me flamur Belizean, Blue Shark, sipas të njëjtit burim. Në Soçi moti i keq shkaktoi probleme në qarkullimin hekurudhor për shkak të rënies së pemëve në shinat hekurudhore.

Në Krime, janë përmbytur autostradat, me makinat që ishin mbuluar nga uji, raportojnë mediat e huaja.

 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Izraeli bombardon një ndërtesë banimi në Gaza: 14 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Lufta/ Izraeli bombardon një ndërtesë banimi në Gaza: 14 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur