Vijojnë prej 5 ditësh flakët e zjarrit në pyllin e Semanit, ndërhyjnë edhe forcat e ushtrisë

Në zonën e pyllin të Semanit vijojnë flakët prej 5 ditësh në vendin e quajtur Godull.

Janë angazhuar të gjitha forcat zjarrfikëse për shuarjen e flakëve nga Fieri, Patosi dhe Roskoveci. Ndërkohë që prej mbrëmjes së djeshme kanë mbërritur edhe forcat e ushtrisë. Flakët vijojnë ende për shkak të favorizimit nga era dhe temperaturat e larta.

Dëmi përllogaritet deri në 20 ha sipërfaqe shkurre, ferra dhe pisha të vogla.


Lajmi kryesor:

Shqipëria 'në flakë' nga veriu në jug! Zjarret vijojnë prej ditësh, në terren zbret dhe ushtria! Pamje me dron nga Kurora e gjelbër e Semanit (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Luis Enrique i 'mbyll derën' Brazilit: Nuk jam profili i duhur për ta, dua Premier League-n

Luis Enrique i 'mbyll derën' Brazilit: Nuk jam profili i duhur për ta, dua Premier League-n