Vijon aksioni për prishjen e 30 objekteve pa leje në Gjirin e Lalzit, pronarët s'kundërshtojnë (VIDEO)

IKMT ka vazhduar edhe sot punën për prishjen e objekteve të ndërtuara pa leje në vijën e parë në Gjirin e Lalëzit.

Puna ka vijuar normalisht dhe nuk ka pasur kundërshtime nga pronarët e objekteve.

Në plan për t'u prishuar janë 30 objekte. Aksioni ka filluar ditën e djeshme dhe janë lokale 1 deri 2 katëshe të ndërtuara pa leje që pritet të prishen.

Pronarët e tyre janë njoftuar sipas ligjit për ndërhyrjen e INUK dhe si dje ashtu edhe soti nuk ka pasur kundërshtime nga ana e tyre.

 Prishja e objekteve ka filluar në këtë periudhë të vitit në mënyrë që të mos cënohet sezoni turistik.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

10 persona të përfshirë në grabitjen e biznesmenit në Nikël, eksperti për Report: E dinin që s'ka patrulla policie në lëvizje! Kanë studiuar vendin për muaj të tërë