Vijon shpërndarja e ndihmave nga bashkia e Shkodrës, ndihmohen 30 familje me ushqime e materiale higjienike

Foto nga Shkodra

Bashkia e Shkodrës vazhdon prej ditësh operacionin e shpërndarjes së ndihmave ushqimore por edhe materialeve higjienike për familjet më në nevojë në territorin e saj.

Ditën e sotme, ka ndihmuar 30 familje në qytet, duke u shpërndarë pako ushqimore bazë.

Operacioni i shpërndarjes së ndihmave vazhdon pandërprerë, sipas rradhës së emergjencës që kanë familjet më në nevojë.

Gjithashtu  po punon për sigurimin në vijimësi të ndihmës, duke patur parasysh se nuk ka akoma asnjë informacion mbi kohëzgjatjen e situatës aktuale në vend.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Oerd Bylykbashi citon Kushtetutën: Kufizimi i lirisë së lëvizjes se shqiptareve antikushtetuese, rimerrni të drejtat tuaja