Vijon vaksinimi i të burgosurve, prej katër ditësh 335 të dënuar kanë marrë vaksinën në burgun e Fierit

Prej 4 ditësh ka nisur vaksinimi i të burgosurve. Deri më sot 335 të dënuar janë vaksinuar në Institucionin e Ekzekutimit të Vendimeve Penale Fier. Të burgosurit kanë pasur një interes të madh për të bërë vaksinën anti-COVID, ku janë vaksinuar edhe të dënuar me sëmundje bashkëshoqëruese.

Për vaksinimin e të dënuarve janë përdorur vaksinat Pfizer dhe Sputnik V.

Vaksinimi është kryer në një bashkëpunim midis drejtorisë IEPV dhe Njësisë Vendore të Shëndetit Publik Fier.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi, asnjë viktimë dhe vetëm 1 i infektuar në 24 orët e fundit, Manastirliu: Qarku i Fierit dhe Gjirokastrës me asnjë rast aktiv! Mbi 900 mijë qytetarë të vaksinuar


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Certifikatë vaksinimi dhe test negativ për të hyrë në restorant, Mali i Zi miraton masa të reja anti-COVID