Vila e Julia Roberts tashmë në shitje

Vila e Julia Roberts tashmë në shitje
30 milion dollarë kushton vila e Julia Roberts në Haëai, të cilën ajo tashmë e ka nxjerrë në shitje. Ajo ka publikuar disa foto të vilës dhe shpreson që shumë shpejt ti vijnë oferta të mira për blerjen e saj. 

40-vjeçarja e bleu vilën 14 milion dollarë disa vite më pare, por vlera e saj është rritur shumë vitet e fundit dhe ka arritur në shifrën 30 milion dollarë. 

Vila e aktores së famshme të Holliwood-it ndodhet në Hanalei në ishullin Kauai, i njohur ndryshe edhe si ‘kopshti-ishull’, për shkak të bimësisë së shumtë që gjendet aty. 

Shtëpia ka një sallon të madh, një kuzhinë, një dhomë ngrënie, shtatë dhoma gjumi dhe një banjë. Ajo rrethohet nga një kopsht gjigant i cili përfundon në plazh. E gjithë prona zë një hapësirë prej 400 metra katrorë. 

Në këtë ishull të famshëm kanë vila gjithashtu edhe personazhe të tjerë, si themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg dhe Chuck Norris.

julia roberts

Redaksia Online
(o.b/shqiptarja.com)


 

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

‘Unë e di që Kiara punon eskortë’/ Akuza e rëndë e Oltës për moderatoren nxit debat të ashpër me Luizin: A i mendon gjërat?

‘Unë e di që Kiara punon eskortë’/ Akuza e rëndë e Oltës për moderatoren nxit debat të ashpër me Luizin: A i mendon gjërat?