POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Viti i Ri 2019/ Putin uron Trump: Rusia është e hapur për dialog me SHBA

Donald Trump dhe Vladimir Putin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka uruar presidentin amerikan Donald Trump. Në një letër të dërguar sot, Putin i ka thënë Trump sipas Kremlinit zyrtar. Në letrën e Putin, thuhet se Presidenti rus fton SHBA për një dialog me një “agjendë të gjerë”.

 “Vladimir Putin theksoi se marrëdhëniet Rusi-Shtetet e Bashkuara janë faktori më i rëndësishëm për sigurimin e stabilitetit strategjik dhe sigurisë ndërkombëtare”, tha një deklaratë e Kremlinit. “Ai konfirmoi se Rusia është e hapur për dialog me SHBA-në, në agjendën më të gjerë të mundshme”.

Komento