POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vizë për SHBA? Ambasada: Ja çfarë rruge duhet të ndiqni për dorëzimin e dokumenteve

Foto ilustruese

Ambasada e SHBA-së në Tiranë njofton këtë të enjte të gjithë të interesuarit që kanë aplikuar apo duan të aplikojnë për vizë në Amerikë, për procedurat që duhet të ndjekin.

Ambasada thekson se për shumicën e kategorive të vizave, NVC do të kërkojë që dokumentet t'i dërgohen elektronikisht dhe për këtë arsye dy javë përpara takimit, thekson se duhet aplikantët duhet të dërgojnë me postë të shpejtë dokumentet origjinale në Sektorin Konsullor.

Lexo edhe:

Postimi i Ambasadës Amerikane në Tiranë:

Jeni aplikant për vizë imigruese? Për shumicën e kategorive të vizave, NVC do t’ju kërkojë t”ia dërgoni dokumentet elektronikisht (të cilat gjenden këtu http://nvc.state.gov/) duke i ngarkuar ato në llogarinë tuaj https://bit.ly/2Fv0GHE
Dy javë përpara takimit tuaj, ju duhet të dërgoni me postë të shpejtë dokumentet origjinale (https://bit.ly/2DXPLHW) në Sektorin Konsullor.#pyetanen

a.s./Shqiptarja.com
Komento