Vizita e Begajt në Kosovë, Petro Koçi për Report Tv: Politika jonë duhet të jetë bashkuar për interesat kombëtare

Zëvendës ministri i Mbrojtjes Petro Koçi, në një prononcim për Report Tv gjatë vizitës së presidentit Bajram Begaj në Kosovë, tha se vizita e përmbushi qëllimin e saj. Koçi theksoi se mesazhi ishte i qartë, që politika jonë duhet të jetë e bashkuar për sa i përket interesave tona kombëtare.

‘Misioni i KFOR të mbrojë tërësinë territoriale. Sfidat në veri të Kosovë nuk janë një sfidë për vet dinjitetin e këtij misionin dhe të NATO-s. KFOR ka mbështetje të fortë edhe nga Shqipëria, mendoj se situate në veri të Kosovës varet edhe nga procesi politik Kosovë-Serbi. Ishte një vizitë shumë e suksesshme mesazhi ishte i qartë politika shqiptare duhet të jetë e bashkuar për sa i përket interesave tona kombëtare.- u shpreh Koçi.


Lajmi kryesor:

Dita e dytë e vizitës së Begajt në Kosovë, takohet me komandatin e KFOR-it! Kreu i LDK-së refuzon sërish takimin me kreun e shtetit shqiptar


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane