Viziton për herë të parë Shqipërinë, presidenti i Azerbajxhanit pritet nesër në Tiranë nga Begaj

Viziton për herë të parë Shqipërinë, presidenti i Azerbajxhanit pritet nesër në Tiranë nga Begaj

Bajram Begaj dhe Ilham Aliyev

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev do të vizitojë për herë të parë Shqipërinë. Aliyev do të mbërrijë ditën e nesërme në Tiranë dhe do të pritet nga homologu Bajram Begaj.

Vizita e delegacionit të nivelit të lartë nga Azerbajxhani, ku Presidenti Aliyev shoqërohet ndër të tjera dhe nga anëtarë të kabinetit qeveritar, shënon një pikë të rëndësishme të marrëdhënies dypalëshe Shqipëri-Azerbajxhan.

Kreu i Shtetit të Azerbajxhanit do të pritet në një ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave, e cila do të fillojë rreth orës 10:30.

Pas ceremonisë, krerët e shteteve do të zhvillojnë një takim rreth 30 minuta në ambientet e Pallatit të Brigadave.

Në përfundim të takimit, rreth orës 11:20 Presidenti Begaj dhe Presidenti Aliyev do të mbajnë një deklaratë për mediat.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Olta dhe Luizi 'thurin' plane, dëshirojnë të largojnë këngëtaren nga Big Brother Vip

Olta dhe Luizi 'thurin' plane, dëshirojnë të largojnë këngëtaren nga Big Brother Vip