Vjedhje dhe dhunë në familje, tre të arrestuar në Durrës

Foto ilustruese

Policia e Durrësit ka arrestuar tre persona të cilët akuzohen për vjedhje dhe dhunë në familje. Blutë e qytetit bregdetar bëjnë me dije se 29-vjeçari me inicialet E.S., akuzohet për 5 vjedhje në total, ndërsa u prangos në flagrancë teksa po vidhte portën e një shkolle të dëmtuar nga tërmeti.

Nga veprimet hetimore të kryera, i riu dyshohet të jetë autor i 4 vjedhjeve të tjera të ndodhura më parë. Më konkretisht:
Më datë 16.09.2021, në lagjen nr. 17, Durrës, dyshohet se ka vjedhur disa vegla pune në një karburant;
Më datë 18.09.2021, në lagjen nr. 16, Durrës, dyshohet se ka vjedhur disa orendi shtëpiake në banesën e një shtetaseje;
Më datë 30.09.2021, në lagjen nr. 17, Durrës, dyshohet se ka vjedhur disa materiale hekuri në një firmë; 
Më datë 11.11.2021, në lagjen nr. 16, Durrës, dyshohet se ka vjedhur një telefon dhe një shumë parash në mjetin e një shtetasi.

Sakaq, Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar 31-vjeçarin me inicialet R.M., pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij. Gjithashtu edhe 36-vjeçari me inicialet N.D., është arrestuar për dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Papa thirrje prindërve: Mos ndëshkoni fëmijët tuaj homoseksualë