Erdhi nga Anglia për të festuar ditëlindjen/ Testi i makinës së re kthehet në tragjedi - Si vdiqën 2 kushërinjtë me 150 km/h

LUSHNJE- Një festë ditëlindje e kthyer në tragjedi. Është ky përfundimi i një nate feste për tre të rinjtë që u aksidentuan në rrethrrotullimin e Kolonjës dy netë më parë, ku humbën jetën Jorges Shabani 21-vjeç dhe kushëriri i tij Alteo Shabani 22-vjeç.

 Ndërkohë u plagos rëndë edhe Alban Doksani 16-vjeç, shok me dy viktimat i cili vijon të jetë në gjendje kome ne QSUT. Tre të rinjtë kishin dalë për të festuar ditëlindjen e Jorges Shabanit, ndërsa mësohet se në timon ishte kushëriri i ti Alteo, i cili kishte blerë makinën me të cilën u aksidentuan një ditë para aksidentit.

Ai ishte kthyer nga Anglia vetëm 4 ditë më parë. Shkak për këtë aksident dyshohet të jetë bërë shpejtësia e mjetit pasi mësohet se të rinjtë po udhëtonin me 150 km/h.

Benz-i doli nga rruga për shkak të shpejtësisë së madhe dhe pasi u përplas me bordurën anësore përfundoi në një kanal.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • TONI TIRANE: 30/10/2019 16:52

  Po cpatet qe provonin makinen me 150km/ore dhe pastaj ja cbehet. Mos kane qene pire ose ne efektin droges se ska mundesi, ose i ka dale makina jashte kontrollit.

  Përgjigju
 • Ida: 30/10/2019 16:05

  Ngjarja qe me ka prekse per mua ka qen ky lajm shum I trisht . Humbja nga jeta e dy miqeve te mi ma ka mrz jasht mase , Genci dhe Teo do ngleleni ne zmr tona , pushoni te qet ne paqe , zoti ju mori par vetes sps ju ishit engjej ,do me mungojne shummm ato shakat qe benim ne 5 minutshin e pushimt , nuk do ti harrjo kurr keshillat qe me Thoje ti GencI ishe nje vella Jo nje shok I thjesht , ne zmr time do jeni gjithmon , Zoti qoft me Alban Doksanin sherim sa me te shpejt te gjith po lutemi per te , edhe nje her ngushellime familjeve te dy engjejve tan ,,

  Përgjigju
 • Mona: 30/10/2019 14:41

  Mos u merzisni hic fare se jua ploteson te gjitha pikat Mona dhe Ilir Floriri.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Pamje të frikshme, makina bëhet shkrumb e hi në mes të Tiranës

Pamje të frikshme, makina bëhet shkrumb e hi në mes të Tiranës