'Benz-i' me 150km/h në rrethrrotullimin e Kolonjës, humbin jetën 2 kushërinj! Në gjendje kome një 16-vjeçar (FOTO)

'Benz-i' me 150km/h në rrethrrotullimin e Kolonjës, humbin jetën 2 kushërinj! Në gjendje kome një 16-vjeçar (FOTO)

Dy viktimat Alteo dhe Jorges Shabani, foto nga aksidenti

LUSHNJE- Një aksident i ndodhur rreth orës 21:30 të mbrëmjes së djeshme në autostradën Fier-Lushnje pranë rreth rrotullimit të Kolonjës i ka marrë jetën 2 kushërinjve që udhëtonin me shpejtësi 150 km/h me një automjet tip Benz.

Jorges Shabani 21-vjeç ka gjetur vdekjen në momentin e aksidentit, ndërsa pak orë më vonë ka humbur jetën në spital edhe kushëriri i tij i parë Alteo Shabani 22-vjeç.

Mësohet se në gjendje kome në spitalin e Traumës vazhdon të jetë Alban Doksani 16-vjeç, shok me dy viktimat.

Të tre personat kanë qenë në një automjet tip Benz me targa AA 277 GN i cili vinte nga Fieri drejt Lushnjes. Benz-i ka dalë nga rruga për shkak të shpejtësisë së madhe dhe pasi është përplasur me bordurën anësore ka rënë në një kanal.

Alteo dhe Jorges Shabani

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kafsha: 29/10/2019 23:15

  U shojten shqiptarët nga 3-5-7 vdesin në ditë na aksidentet dhe armët.

  Përgjigju
 • TONI TIRANE: 29/10/2019 19:53

  Te ecesh me 150km/ore eshte cmenduri dhe ndoshta kane qene ne efektin e drogave. Ja cfare ndodh

  Përgjigju
 • xx.: 29/10/2019 16:34

  Nuk kemi rruge mbi 80 km. ne ore rruget jane me nje kalim po jane te pa mbyllura nga te dy anet te papriturat jane kudo shoferet amatore me celular nga papjekuria si drejtuesa mjetesh rregullorja qarkullimit nuk zbatohet

  Përgjigju
 • Alida: 29/10/2019 14:38

  Ngushellime miqt e mi,u prehshi ne paqe , do jeni gjithmon te paharruar per ne , ju qoft dheu I lehte , Dhe zoti qoft me Alban Doksanin , sherim sa me te shpejt Alban

  Përgjigju
 • Gezim: 29/10/2019 12:32

  Te lotojne syte per djem kaq te rinj,alamet djemsh,force dhe durim familjeve per kte tragjedi,dhe lutjet shkojne per djaloshin e vogel qe po lufton per te jetuar ne spital.dhe shpresoj qe ky shtet te marre masa sa me shpejt per keto rruge kaq te rrezikshme per nga menyra se si jane ndertuar dhe funksionojne.

  Përgjigju
  • Silvia: 29/10/2019 14:27

   Dihet qe te vjen keq po nuk mendoj qe eshte faji i rrugeve me 150 km/h ne nje rrethrrotullim ku dhe ne autostrade shpejtesia e ndaluar eshte me pak se 100km/h. Prandaj mos ja faturoni fajin rrugeve qe luajn nje rol te rendesishem por shofereve qe kur jane ne makine i duket sikur jane pilote avioni!!!!

 • A...Zh: 29/10/2019 12:21

  O Zot cfare tmerri, te cahet zemra! Iken dy trendafila, eh familjet e shkreta. Ngushellime!

  Përgjigju
 • Vlora: 29/10/2019 11:30

  Po pse more cuna ecni me kaq shpejtesi

  Përgjigju
 • Xyz: 29/10/2019 11:21

  Ne ate nyje jane bere shume aksidente fatale.Urgjentisht duhet bere mbikalim.Jemi unike ne bote, ne autostrade behet rrethrrotullim.Harzhohen fonde per rruge koti dhe nuk rregullohen nyjet ne gjithe rruget duhet te sillen ne standart pothuaj te gjitha te ashtuquajtura autostrada. Ngushellime familjes

  Përgjigju
 • Donela: 29/10/2019 11:17

  E tmerrshme,te dy si yje ne lule te rinise,humbje shum e madhe per familjen,ngushellime.

  Përgjigju
 • Blu: 29/10/2019 10:24

  Dy yje u shuan tragjikisht.. E tmerrshme... Ngushëllime familjareve.. U prehshin ne paqe

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kristi bisedon me Luizin për lidhjen e Lorencit me Keisin: Penalizoi veten dhe atë, do dali të martën! Për mua ishte surprizë

Kristi bisedon me Luizin për lidhjen e Lorencit me Keisin: Penalizoi veten dhe atë, do dali të martën! Për mua ishte surprizë