Vllaznia gjashtë ndeshje pa fitore, trajneri i Bylis: Humbëm dy pikë në Shkodër

Naxhi Shensoj (djathtas)

Vllaznia dhe Bylis barazuan 0-0 për javën e 27-të në Superligë. Pas ndeshjes, trajneri i mallakastriotëve, Naxhi Shensoj tha se Bylis humbi dy pikë në këtë duel, pasi të tijtë ishin më mirë se vendasit e Auron Milotit.

"Një kompliment për traditën e futbollit shkodran, është klub i madh. Po më pëlqejnë edhe tifozët e Vllaznisë. Ata janë “trajnerë”, aq shumë e njohin futbollin tifozët e Vllaznisë. Vetëm ka një të keqe, që ishin shumë të pakët sot, duhej të vinin më shumë në Shkodër. Vij me qef kur luaj kundër Vllaznisë se luajnë futboll të mirë, gjithashtu edhe tifozët i kanë kualitativ. Sa i përket ndeshjes, ne nuk i lejuam Vllaznisë që të na rrezikonte në pjesën e parë. U mbrojtëm shumë mirë, por në pjesën sulmuese nuk kemi bërë mirë. Në pjesën e dytë kishim raste shumë më të pastra se Vllaznia, por nuk i shfrytëzuam. Dy pikët i kemi humbur ne, jo Vllaznia, ishim më mirë sot", tha Shensoj.

VIDEO/ Partizani kryeson Superligën, 2 gola në Durrës! Egnatia tripletë Kukësit dhe kërcënon kreun, Vllaznia gjashtë ndeshje pa fitore