Vllaznia 'kokë më kokë' me Orges Shehin, Refik Halili 'tundon' trajnerin durrsak

Vllaznia 'kokë më kokë' me Orges Shehin, Refik Halili 'tundon' trajnerin durrsak

Orges Shehi

Orges Shehi prej tre ditësh nuk është më nën kontratë me Tiranën. Trajneri durrsak duket se po shikon mundësitë për të ardhmen, teksa në skenë kanë dalë disa klube. Tirana, klubi ku Shehi drejtoi dy sezonet e fundit po mundohet të bindë trajnerin, duke i bërë të njëjtën ofertë ekonomike si Shkëndija e Tetovës, skuadra që ka kërkuar me ngulm shërbimet e 45-vjeçarit.

Nga ana tjetër, Vllaznia ka "pikasur" trajnerin pas largimit të Sedloskit. Duket se presidenti Alban Xhaferi nuk është mjaftuar me kaq, teksa së bashku me drejtorin sportiv, Elvis Plori, kanë takuar trajnerin durrsak.

Gjithçka ka ndodhur në Elbasan dy ditë më parë, aty ku Tirana humbi 1-0 me Egnatian në finalen e Kupës së Shqipërisë. Tanimë me tre oferta në tavolinë, topi duket se është në duart e ish-gardianit të Superligës dhe Kombëtares, për të vendosur të ardhmen.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Çfarë janë politikisht përjashtimet e Bashës, a do i vijë radha Gaz Bardhit?

Ylli Pata: Çfarë janë politikisht përjashtimet e Bashës, a do i vijë radha Gaz Bardhit?