Vlora ‘perla’ e rivierës shqiptare çel sezonin turistik

Vlora çel zyrtarisht sezonin turistik 2018. Çelja zyrtare e sezonit turistik në Vlorë ishte menduar edhe si një koncert rinor me emra të njohur të muzikës shqiptare, si: Era Rusi apo Alban Skenderaj, ndërsa aktivitetet për sezonin kanë nisur ditë më parë.

Sponsor kryesor i këtij eventi ishte Birra Tirana, ndërsa  fishekzjarret e shumta në qiellin e qytetit bregdetar kanë konfirmuar nisjen zyrtare të këtij sezoni, me shpresën dhe besimin se Vlora do të jetë sërish epiqendra e turizimit shqiptar.

Të pranishëm në çeljen e sezonit kanë qenë edhe ministrat Gjiknuri e Klosi, të cilët e kanë cilësuar Vlorën si pjesa më e rëndësishme e zhvillimit të vendit mes turizimit dhe  resurseve të jashtezakonshme që ajo ka. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri gjatë çeljes së sezonit u shpreh:

Do jemi njishi në turizëm këtë vit, Vlora nuk do jetë vetëm për turistat shqiptarë, por në Vlorë do vijnë shumë turistë të huaj, sot kënaquni sepse Vlora e meriton.

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri

Ndërsa pas tij fjalën përshëndetëse e mori ministri i Turizmit e Mjedisit, Blendi Klosi, i cili u shpreh:

Ju uroj një sezon të qetë, një sezon mikpritës, një sezon me plot turistë. Një sezon, i cili duhet të karakterizohet nga mikpritja vlonjate.

Ministri i Turizmit e Mjedisit, Blendi Klosi

Në festimet e hapjes së sezonit turistik në Vlorë nuk ka munguar edhe shoqeria e birrës Tirana, ku shumë të rinj shprehen se muzika e mirë shoqërohet me birrë të mirë, siç është Birra Tirana. Ata thonë se ditët e nxehta të verës do të shoqërohen në çdo moment me birrë.

Po kalojmë shumë mirë në këtë natë dhe me shoqërinë e  birrës tirana.

Të rinjtë

Koncerti rinor ka vijuar deri në orët e vona të mbrëmjes, ndërsa Vlora ka startuar kështu me shumë aktivitet, ndër to edhe “Aulona Folk Festival”, apo edhe kampionati i fluturimeve të lira. 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Dinamo 1-3 Partizani, Di Biagio: Jam trajner i betejave, jemi ndërtuar në 20 ditë! Zoran Zekic: Duhet të mundim Tiranën

Dinamo 1-3 Partizani, Di Biagio: Jam trajner i betejave, jemi ndërtuar në 20 ditë! Zoran Zekic: Duhet të mundim Tiranën