Vlora prej ditësh në 'luftë' me flakët, Haki Çako shfaqet pas pushimeve në Dukat! Ushtria 'zbarkon' në terren

Kur Vlora ka më shumë se 10 ditë në flakë, sot kreu i Emergjencave Civile Haki Çako është detyruar që të ndërpresë pushimet dhe është shfaqur në Dukat. Në videot e Report TV Çako duket se po ftillohet për të nisur nga puna, tani që flakët në Dukat të Ri janë afër banesave. Ndërkaq të gjitha forcat si ato të ushtrisë edhe ato vullnetare janë urdhëruar të bëjnë një kordon, të hapin një kanal, që nuk do të lejojë depërtimin e zjarrit më tej.


Lajmi kryesor:

Vijon të digjet Karaburuni, eliminohet rreziku i disa banesave nga flakët në Dukat! Zjarri i afrohet parkut të Llogarasë, 'Mbrojtja' detyrohet të marrë helikopterë privatë, por asnjë s'po ndërhyn


  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Berishës se Basha është marrë peng nga Rama, Çupi në Report Tv: Nuk bëhet fjalë, 3 propozimet për ndryshimin e kushtetutës i kemi artikuluar gjithmonë