Vlora 'vishet' kuq e zi! Çelen festimet për Pavarësinë! Valle popullore, panaire e koncerte, për 4 ditë me radhë aktivitete të shumta në qytet

E veshur me petkun e flamurit  e me valle tradicionale, Vlora çeli festimet për 110 vjetorin e pavarësisë së vendit. Qyteti bregdetar për 4 ditë me radhë do të kthehet në kryeqendër të festimeve që do të kulmojnë me 29 nëntor.

“Ti kalojmë sa më zgjuar dhe të ftojmë çdo kënd që këto katër ditë festash ti kalojmë bashkë”, tha një pjesëmarrës.

Përveç aktiviteteve të ndryshme kulturore, nuk do të mungojnë as panairet me ushqime apo prodhime artizanale.

“Kemi bashkuar artin, kulturën, eno-gastronominë. Të vizitoni Vlorën pasi është kohë e mirë dhe do të gjeni shumë surpriza”, tha një tejëtr.

“Vlora, është një Vlorë e historisë dhe Vlorë e Turizmit”, tregoi një tejtër.

Festat e nëntorit përveç atmosferës së bukur, do të jenë dhe një mundësi mjaft e mirë për bizneset.

S.C/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Aksident në Gjirokastër, 62-vjeçari humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga! Humb jetën në spital

Aksident në Gjirokastër, 62-vjeçari humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga! Humb jetën në spital