Aksident në Bypassin e Vlorës, makina përplaset me pjesën shkëmbore në anë të rrugës! Vdes shoferi dhe plagoset pasagjeri (FOTO+VIDEO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Bypassin e Vlorës.

Report Tv mëson se një i ri ka humbur kontrollin mbi automjetin e tij tip "Benz" dhe si pasojë automjeti është përplasur me pjesën shkëmbore në anë të rrugës. 

Nga përplasja e fortë makina është përmbysur, si dhe ka humbur jetën shoferi 24 -vjeçar i identifikuar me inicialet I.P. dhe është plagosur pasagjeri në këtë automjet, i identifikuar me inicialet D.K., 23-vjeç.

"Reth orës 16:00, në bypassin-in e Vlorës, në afërsi të fshatit Kaninë, shtetasi I. P., rreth 24 vjeç,  dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit tip “Benz” dhe si pasojë automjeti është përplasur me pjesën shkëmbore në anë të rrugës. 

Për shkak të dëmtimeve, drejtuesi i automjetit ka humbur jetën, ndërsa pasagjeri, shtetasi D. K., rreth 23 vjeç, është derguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve",-njofton policia. 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

K.M/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Baypasi: 12/06/2024 16:38

    Në atë rrugë me ato viza të bardha që kanë bërë nuk kuptohet cili është krahu yt..andej apo këtej.?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Lojërat Olimpike/ Diaba Konate, basketbollistja me shami që është e ndaluar nga Franca

Lojërat Olimpike/ Diaba Konate, basketbollistja me shami që është e ndaluar nga Franca