Vlorë/ Pas disa orësh shpëtohet çifti belg që kishte ngecur në kanionet e Gjipesë (FOTO+VIDEO)

VLORË – Një çift belg, i cili kishte ngecur në kanionet e Gjipesë midis Dhërmiut dhe Himarës, është arritur të shpëtohet nga zjarrëfikësit e Himarës.

Burrë e grua, rreth të pesëdhjetave, kishin ngecur në këto kanione që nga mëngjesi i sotëm.

Zjarrfikësit, për shkak të terrenit të vështirë, bënë të mundur nxjerrjen e belgëve, me anë të litarëve.

K.M/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Vijon puna në aksin Shëngjin-Velipojë, Rama: Siguron lidhje të shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

Vijon puna në aksin Shëngjin-Velipojë, Rama: Siguron lidhje të shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut