POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vlorë/ Turku në kërkim nga Katari për mashtrim me kredi, bie në pranga në Portin e qytetit

Foto Ilustruese

VLORË- Një turk i shpallur në kërkim nga Katari është arrestuar nga policia e Vlorës. Tayfun D., 35 vjeç banues në Turqi, u kap nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar të Vlorës, në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, në portin e qytetit.

35-vjeçari  ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale ”Mashtrim me kredi”, nga shteti i Katarit. Personi i mësipërm  është dënuar me 1(një) vit burg, bën të ditur policia e Vlorës. Ndërkohë po vijojnë procedurat e mëtejshme për ekstradimin e tij drejt Katarit, ku dhe ishte shpallur në kërkim.

Komento