Vlorë/I gjenden kanabis, MDMA dhe ekstazi, në pranga 2 persona

Vlorë/I gjenden kanabis, MDMA dhe ekstazi, në pranga 2 persona

Droga

Një 23-vjeçar nga Lipjani, Kosova me iniciale R.K. ra në pranga pasi iu gjendën disa tableta me lëndë narkotike të llojit ekstazi, një sasi lënde narkotike e llojit MDMA si dhe një sasi kanabis, e ndarë në doza.

Droga të riut iu gjend në vendin ku akomodohej në Dhërmi.

Gjithashtu është arrestuar dhe një 59-vjeçar me iniciale A.S nga fshati Shënvasil i Himarës, pasi në një sipërfaqe toke në përdorim të tij, kishte kultivuar disa rrënjë kanabis.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Meta: Jetesa në Tiranë, më e shtrenjtë se në çdo kryeqytet europian! Rritja e çmimeve të apartamenteve vjen prej parave të pista

Meta: Jetesa në Tiranë, më e shtrenjtë se në çdo kryeqytet europian! Rritja e çmimeve të apartamenteve vjen prej parave të pista