Vodhën laptopin në piceri dhe një
televizor në Lazarat, 2 në pranga

Vodhën laptopin në piceri dhe një<br />televizor në Lazarat, 2 në pranga
GJIROKASTËR- Dy të rinj pjesë e një grupi që kryenin vjedhje banesash dhe lokalesh në Dropull e Gjirokastër janë arrestuar.

Florenc Mahmud, 23 vjeç, banues në Elbasan dhe Ilirjan Qafa, 24 vjeç, banues në Gjirokastër me datë 12.01.2017, në fshatin Dervician, Dropull, kanë vjedhur një laptop në picerinë e P.T.
 
Gjithashtu më datë 25.01.2017, ka bërë kallëzim R.K., banues në fshatin Lazarat, Gjirokastër, sepse në datë 20.01.2017, në lokalin “Bar Kafe” në pronësi të tij, në lagjen Kordhocë, i kanë vjedhur një televizor, të markës LG, i cili u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, vjedhje kjo e kryer nga shtetasi Florenc Mahmud.
 
Po vijon puna në bashkëpunim me Prokurorinë për dokumentimin e disa rasteve të tjera të ndodhura më parë në zonën e Dropullit ku dyshohet se autorët janë dy të rinjtë.
 
Materialet në ngarkim të këtyre dy shtetasve i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

laptopi

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri