Vodhi 170 mijë lekë të reja në shtëpinë e të moshuarit, 12 vjeçari shoqërohet në komisariatin e Matit, policia: Dikush e ka nxitur

Vodhi 170 mijë lekë të reja në shtëpinë e të moshuarit, 12 vjeçari shoqërohet në komisariatin e Matit, policia: Dikush e ka nxitur

Foto ilustruese

Një 12 vjeçar është shoqëruar nga policia e Matit pasi ka vjedhur shumën prej 170 mijë lekësh të reja në banesën e 66 vjeçarit Sh.B i cili e denoncoi në komisariat ngjarjen e ndodhur në datën 16 nëntor.

I mituri është lënë i lirë pasi u mor në pyetje në prani të psikologut, prindit dhe prokurorit.

Ndërkohë policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes sëë ndodhur dhe për identifikimin e personave të cilët mund ta kenë nxitur të miturin që të kryente vjedhjen në shtëpinë e të moshuarit. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Mat, për veprime të mëtejshme.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Berisha: I bëj thirrje FBI-së që të hetojë edhe guvernatoren Kim dhe lidhjet e saj me McGonigal

Berisha: I bëj thirrje FBI-së që të hetojë edhe guvernatoren Kim dhe lidhjet e saj me McGonigal