Vodhi 15 mijë euro, 180 mijë lekë e bizhuteri me vlerë nga disa banesa, arrestohet 32-vjeçari në Tiranë

Vodhi 15 mijë euro, 180 mijë lekë e bizhuteri me vlerë nga disa banesa, arrestohet 32-vjeçari në Tiranë

TIRANË- Një 32-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se është autor i disa vjedhjeve në Tiranë. 32-vjeçari Sergeto Turullaj dyshohet se ka vjedhur katër banesa në Tiranë gjatë vitit të kaluar dhe ka arritur të marrë para, bizhuteri e celularë.

Vjedhjet dyshohet se është kryer në bashkëpunim me persona të tjerë, të cilët ende nuk janë identifikuar. Konkretisht, i riu ka vjedhur 15 mijë euro, 180 mijë lekë, bizhuteri, dy ora dore dhe dy aparate celulare.

- Më datë 27.10.2022, në rrugën "Muhamet Deliu", dyshohet se ka vjedhur në një banesë, 30 000 lekë të rinj dhe disa bizhuteri; 

- Më datë 30.10.2022, në rrugën "Muhamet Deliu", dyshohet se ka vjedhur në banesën e shtetases Sh. M., një shumë parash, dy ora dore dhe dy aparate celulare;  

- Më datë 16.11.2022, në rrugën "Abraham Linkoln", dyshohet se ka vjedhur në banesën e shtetasit M. M., 15 000 euro, 150 000 lekë të rinj dhe bizhuteri;

- Më datë 27.12.2022, në rrugën "Marie Kraja", dyshohet se ka vjedhur në banesën e shtetasit R. F., një shumë parash dhe disa bizhuteri. 

Ndaj 32-vjeçarit rëndon akuza për veprën penale ‘Vjedhja’.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Të mirë-informuar, por të çorientuar: Kriza e së vërtetës, është gjithmonë një krizë e shoqërisë

Të mirë-informuar, por të çorientuar: Kriza e së vërtetës, është gjithmonë një krizë e shoqërisë