‘Vodhi' vëmendjen e vizitorëve të kullës së Eifelit në Paris, akrobati i ri 'dhuron' spektakël në 70 metra lartësi

Akrobati 27-vjeçar, në Paris

FRANCË- Me siguri kjo ishte e vetmja herë që turistët nuk kanë parë kullën e Eifelit, por akrobatin i cili "dhuroi" spektakël, në një lartësi prej 70 metrash në Paris.

Zbathur dhe i fokusuar, pamjet nga shfaqja akrobatike e 27-vjeçarit Nathan Paulin të lënë pa frymë. Ai eci për rreth 30 minuta mbi litar, ndërsa ishte i lidhur me një litar siguri. Momenti më i veçantë, ishte ku akrobati i ri, u shtri mbi litar për të shijuar qiellin dhe arritjen e tij.

Duke folur për mikrofonin e BBC, i riu tha se pavarësisht se ishte një sfidë e vështirë, eksperienca ishte fantastike.

“Ishte fanstastike, por nuk ishte aspak e lehtë. Të qëndrosh i fokusuar me gjithçka qe ndodhet rreth teje është shumë e vështirë. Jam shumë i lumtur për arritjen time.", tha ai.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Paqja juaj shpirtërore sjell reflektim...horoskopi për ditën e sotme