‘Vodhi' vëmendjen e vizitorëve të kullës së Eifelit në Paris, akrobati i ri 'dhuron' spektakël në 70 metra lartësi

Akrobati 27-vjeçar, në Paris

Akrobati 27-vjeçar, në Paris

FRANCË- Me siguri kjo ishte e vetmja herë që turistët nuk kanë parë kullën e Eifelit, por akrobatin i cili "dhuroi" spektakël, në një lartësi prej 70 metrash në Paris.

Zbathur dhe i fokusuar, pamjet nga shfaqja akrobatike e 27-vjeçarit Nathan Paulin të lënë pa frymë. Ai eci për rreth 30 minuta mbi litar, ndërsa ishte i lidhur me një litar siguri. Momenti më i veçantë, ishte ku akrobati i ri, u shtri mbi litar për të shijuar qiellin dhe arritjen e tij.

Duke folur për mikrofonin e BBC, i riu tha se pavarësisht se ishte një sfidë e vështirë, eksperienca ishte fantastike.

“Ishte fanstastike, por nuk ishte aspak e lehtë. Të qëndrosh i fokusuar me gjithçka qe ndodhet rreth teje është shumë e vështirë. Jam shumë i lumtur për arritjen time.", tha ai.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Roma apo Feyenoord, kush e fiton finalen e Conference League që luhet në Tiranë?×

Lajmi i fundit

John

Në Panairin e Punës dhe Aftësive në Durrës ofrohen 1500 vende të lira pune, Rama thirrje të rinjve: Merrni pjesë, paga mesatare është rritur me 8%