Volejboll meshkuj/ Partizani 'kap' Tiranën në derbi, kampioni i sezonit vendoset në ndeshjen e pestë

Volejboll meshkuj/ Partizani 'kap' Tiranën në derbi, kampioni i sezonit vendoset në ndeshjen e pestë

Moment nga ndeshja

Tirana 2-2 Partizani, ky është rezultati i serisë play-off në finalet e kampionatit kombëtar të volejbollit për meshkuj. Tanimë titulli kampion në Shqipëri do vendoset në ndeshjen e pestë që luhet ditën e shtunë.

Në Parkun Olimpik "Feti Borova", Partizani fitoi 0-3 ndeshjen e katërt dhe barazoi 2-2 serinë e ndeshjeve. Në parket djemtë e Ylli Tomorrit ishin më të saktë duke fituar në tre setet.

12-25, 19-25 dhe 22-25, këto janë pikët për secilin set me të kuqtë që ia dolën të barazonin 2-2 serinë e takimeve, pasi në dy ndeshjet e para fitoi Tirana e Arben Sakos.

Kështu, fituesi i këtij edicioni në volejboll do vendoset të shtunën në ndeshjen e pestë dhe finale.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?

Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?