Von der Leyen: Putin duhet që të gjykohet nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për krimet e luftës në Ukrainë

Von der Leyen: Putin duhet që të gjykohet nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për krimet e  luftës në Ukrainë


Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha në një intervistë se ajo dëshiron që presidenti rus Vladimir Putin të gjykohet nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për krime lufte në Ukrainë. 

“Që Putini e humb këtë luftë dhe përballet me pasojat e veprimeve të tij, kjo është e rëndësishme për mua", tha Von der Leyen dhe shtoi se është e mundur që lideri rus një ditë të përballet me Gjykatën Penale Ndërkombëtare, pas "Putin"  është përgjegjës për krimet e luftës në Ukrainë."


Lajmi kryesor:

Lufta/ Presidenti Zelensky përfshihet në një aksident rrugor! Von der Leyen: Putin duhet që të gjykohet nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për krime lufte në Ukrainë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)