'Vorbulla' e Festivalit të 58 të Këngës, Jonida Maliqi: Fansat e Elvanës m’u kthyen kundër

1577873007_jonidaa.jpg

Ka qenë i ‘zhurmshëm’ Festivali i 58-të i Këngës, ku fituese u shpall Arilena Ara. Shumë persona e  mbështetën dhe i uruan suksese, e të tjerë e kundërshtuan duke thënë se Elvana Gjata, meritonte të përfaqësonte Shqipërinë në Eurovizion. 

E ftuar në “Rreze Dielli” edhe Jonida Maliqi duket se nuk i ka shpëtuar ‘acarimit të fansave’
“Më janë kthyer edhe mua kundër. Në fakt unë jam artiste.  Nuk isha pjesë e jurisë, si artiste rrallë herë bëj qoka, por kur kam preferencat e mia e them. Nëse një performancë më emocionon, patjetër që dua ta ndaj me publikun. Për faktin që Arilena është një vajzë 21 vjeçare, këndon shumë mirë live, me një këngë të mrekullueshme, postova një story me këngën e saj dhe citova fjalët: ‘Nuk ka mundësi kaq e re, me kaq shumë talent’. Jam e lutmur që ia dhashë asaj çmimin, me Elvanën kam një raport më miqësor. Pas festivalit ashtu sikurse fola për Arilenën, fola dhe për të. Fansat adoleshentë, aspak të edukuar, me një zhargon rruge më hidhen pse postova këngën e Arilenës.Edhe sikur të kishte fituar Elvana, fansat me profil fake duan të bëjnë analistin”, shprehet këngëtarja në “Rreze Dielli”.


Lajmi kryesor:

EKSKLUZIVE/ Jonida Maliqi flet për herë të parë për videon me Flori Mumajesin: Zoti jua ktheftë…. (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Rriten temperaturat, moti për ditën e sotme