Voton Avdullah Hoti: Këto zgjedhje
janë jashtëzakonisht të rëndësishme

Voton Avdullah Hoti: Këto zgjedhje<br />janë jashtëzakonisht të rëndësishme
Kandidati për kryeministër nga LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti bashkë me bashkëshorten ka votuar rreth orës 09:30.
 
Pas votimit Hoti ka thënë se zgjedhjet e sotme janë të rëndësishme për të ardhmen e Kosovës.
 
Sapo kryem obligimin tonë qytetar për të votuat. Këto zgjedhje janë jashtëzakonisht të rëndësishme për Kosovën.

Ftoj të gjithë qytetarët që të votojnë dhe ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre kushtetuese për të mirën e tyre dhe të familjes së tyre.

Ftoj të gjitha organet KQZ-në, vëzhguesit, etj, që të bëjnë punën e tyre në mënyrën më të mirë të mundshme
”, ka thënë ndër të tjerash Avdullah Hoti.  

Avdullah Hoti, Ramush Haradinaj dhe Albin Kurti janë kandidatët për kryeministër.


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kryeministri grek afron zgjedhjet parlamentare në maj! Analistët: Vendimi i Mitsotakis, nga aksidenti në Larisa

Kryeministri grek afron zgjedhjet parlamentare në maj! Analistët: Vendimi i Mitsotakis, nga aksidenti në Larisa