Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës, ja parashikimi i motit për sot

Moti

Edhe mëngjesin e kësaj të premte, paraditja do të vijojë me vranësira të dendura dhe reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit, vetëm zonat malore do ketë dëborë të pakët.

Parashikohet që pas mesditës moti të përmirësohet në zonat veriore dhe qëndrore ndërsa shira të pakët mbeten në zonat jugore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 15°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 - 5 ballë

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

HEC-i në Maqedoninë e Veriut po than Ohrin! Eksperti: Liqeni është tërhequr 1 m nga bregu, duhet ndërhyrë urgjentisht