Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, policia arreston një gjeorgjian

Një person nga Gjerogjia është arrestuar nga policia greke me pasaportë false dhe tashmë po hetohet nëse ka lidhje me bandën që vrau 20-vjeçaren britanike Caroline Anagnostopoulos gjatë një grabitjeje në Glyka Nera të Athinës.

Mediat greke njoftojnë se ai u arrestua kufirin e Evros, në përpjekjen për t'u arratisur nga vendi me makinën e tij. Policia e ndaloi për të verifikuar informacionet rreth tij dhe zbuloi se gjeorgjiani kishte në pronësi një pasaportë të falsifikuar, raporton Prothotema.

Pas analizës së ADN-së, u zbulua se Georgiaos mori pjesë në një grabitje më 7 Mars, në një shtëpi në Pikermi ku autorët lidhën dhe rrahën një çift të moshuarish dhe ndihmësin e tyre shtëpiak dhe më pas "rrëmbyen" para dhe bizhuteri.

Tashmë autoritetet po hetojnë nëse i arrestuari ka lidhje me bandën që kreu vrasjen që tronditi Greqinë.


Lajmi kryesor:

Hetimet pas vrasjes makabre të 20 vjeçares në Greqi, ngushtohet rrethi për identifikimin e autorëve, 30 kriminelë futen në listën e të dyshuarve


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?×

Lajmi i fundit

John

Komisioni Hetimor për 25 prillin, PS dhe PD debate për miratimin e rregullores, shtyhet me 20 tetor! Në të njëjtën datë edhe zgjedhja e Sekretarit