Vrasja e Albi Bashaliut në Peqin, dalin emrat e autorëve! U qëllua nga ekzekutorë me kapele e maskë COVID-i

Vrasja e Albi Bashaliut në Peqin, dalin emrat e autorëve! U qëllua nga ekzekutorë me kapele e maskë COVID-i

1695893954_1695852761albibashalliu.jpg

Janë zbuluar emrat e vrasjes së Albi Bashaliut në Peqin në dhjetor 2021.

Sipas policisë 6 persona kanë marrë pjesë në vrasjen për gjakmarrje të Albi (Dijonist) Bashaliut, e ndodhur më datë 27 dhjetor.2021, në fshatin Gjocaj, Peqin.

Vrasja për gjakmarrje e Albi Bashaliut dyshohet se ka për autor

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;
- Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur  në Lushnjë;
-Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë;
- Lorenc Lala (alias Ilir Lamberti, alias Kristian Lala), 36 vjeç, banues në Lushnjë;
-Enriko Xhahysa, 23 vjeç, banues në Gjocaj, Peqin;
- Bledar Berberi,  34 vjeç, banues në Pogradec

Si ndodhi vrasja e 27 dhjetorit 2021
Atëherë Report Tv mësoi se Albi Bashaliu kishte dalë në lagje për të konsumuar mëngjesin dhe më pas është thirrur nga një person për të dalë jashtë dhe aty është qëlluar disa herë me pistoletë duke humbur jetën. Dyshimet ishin se autorët ishin 2 të cilët pasi kanë vrarë 32-vjeçarin i kanë vënë flakën automjetit të tyre, që ndodhej i parkuar pranë lokalit. Më pas janë larguar nga vendngjarja me makinën e viktimës. Autorët kanë qenë me maskë e kapele. 


Lajmi kryesor:

‘Kurrë mos harro’, zbërthehet Artan Tafani, goditet banda e Laert Haxhisë! Zbardhen 6 vrasje, arrestohen 12 persona, 4 tjerë në kërkim


G.MO/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Dua Lipa në kopertinën e 100 njerëzve më me ndikim në botë

Dua Lipa në kopertinën e 100 njerëzve më me ndikim në botë