Vrasja e ambasadorit italian, Xhaçka: E shokuar nga lajmi, gjendemi pranë familjes së viktimave dhe homologëve italian

Pas sulmit me armë ndaj autokolonës së Kombeve të Bashkuara në Republikën Demokratike të Kongos, ka reaguar edhe Ministrja e Mbrojtjes në vendin tonë Olta Xhaçka. Në postimin e saj ministrja u shpreh e tronditur për vdekjen e ambasadorit Luca Attanasio dhe  2 personave që e shoqëronin atë. 

" E shokuar nga lajmi i vrasjes së ambasadorit italian në Republikën Demokratike të Kongo-s.  Jemi pranë familjes së tij dhe familjeve të dy viktimave të tjera të sulmit. Ngushëllimet e mia më të sinqerta dhe shprehim solidaritet të plotë me kolegët tanë italian," tha Xhaçka në postimin e saj.

 


Lajmi kryesor:

Sulm me armë ndaj ekipit të Kombeve të Bashkuara në Kongo vdes ambasadori italian


S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Basha bashkëbisedim me studente dhe profesioniste të reja: Do kthej normalitetin në politikë! Shqetësim i madh për mua që gruaja nuk merr atë që meriton