Vrasja e gruas shtatzënë në Kosovë, kardiokirurgu i spitalit bën thirrje për dorëheqje: Lëshoni karriget, do turpërohemi edhe në varr

Vrasja e gruas shtatzënë në Kosovë, kardiokirurgu i spitalit bën thirrje për dorëheqje: Lëshoni karriget, do turpërohemi edhe në varr

Viktima Hamide Magashi dhe autori Sokol Halili

Pak orë pas ngjarjes së tmerrshme në Kosovë ku Sokol Halili vrau gruan e tij Hamide Magashi shtatzënë në maternitet, në Prishtinë kanë vërshuar reagimet.

Pas vrasjes së 35-vjeçares shtatzënë në repartin e Gjinekologjisë, ka reaguar edhe një kardiokirurg nga QKUK-ja, i cili duke dënuar rastin, ka thënë që shumë persona duhet të kërkojnë falje publike e të dhënë dorëheqje.

Leonard Bytyqi, ndër të tjera është shprehur se kanë dështuar si shtet, si shoqëri dhe si burra.

“Kena dështu komplet si shtet, si shoqni, si individ e si burra”.

Ai ka thënë se është i gatshëm të japë dorëheqje, përkundër që rasti nuk lidhet direkt me punën e tyre, por se një gjë e tillë duhet të bëhet për të treguar se dikujt i intereson për njerëzit që po vriten.

“Lshoni karriget, ikni prej atyne 2 grosh vota që keni me i marr mas 1 viti, e ndjera ishte nën urdhër mbrojtjeje. Mane n'mend, kena me u turpnue edhe n varr,” ka shkruar Bytyqi.


Lajmi kryesor:

Vrasja e gruas shtatzënë nga ish bashkëshorti në Kosovë, dëshmi tronditëse nga të afërmit e saj! Prishtina përfshihet nga protestat e qytetarëve


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Të goditura nga sanksionet perëndimore, kompanitë ajrore ruse shfaqin defekte

Të goditura nga sanksionet perëndimore, kompanitë ajrore ruse shfaqin defekte