POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vrasja e Ivanoviç, Vuçiç e pranon për herë të parë: Autori mund të jetë një serb

Aleksander Vucic, president i Serbisë

President serb, Aleksandër Vuçiç pranon për herë të parë se pas vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviç që u ekzekutua në Mitrovicë një vit më parë, mund të qëndrojë një serb. Vuçiç ka mohuar një përfshirje të shtetit serb në këtë vrasje.

“Autori mund të jetë dhe një serb, por Shqiptarët dhe shumë serbë gjatë gjithë kohës po përpiqen të akuzojnë shtetin serb për vrasjen Ivanoviqit. Kush mendon kështu nuk është normal ose është i sëmurë me urrejtje”, është shprehu Vuçiç, raporton FoNet.

Lideri i iniciativës qytetare 'Liri, Demokraci, Drejtësi', Oliver Ivanoviç u ekzekutua me armë zjarri në Kosovë në janar të 2018, ndërkohë që 4 serbë u arrestuan nga policia kosovare si të dyshuar në këtë vrasje, por që më pas u liruan.

Komento

Komente

  • Noci: 05/01/2019 18:15

    Per Serb

    Përgjigju
  • Proka: 05/01/2019 16:49

    E kemi ditur nga dita e vrasjes qe atentatori shkja asht. Ivanoviqi do duhej te ishte ne burg per vrasjet e civilisteve Shqiptare ne Mitrovicen Veriore dhe per Shpernguljen e 13500 zivileve me ndihmen e ushtareve Franceze,me pas u be ndarja e Mitrovices dhe u futen 35000 shkije. Shumica e tyre jane krminele te njesive paramilitare,sherbimi sekret serv. Shkive te shkinave ju intereson pasuria e Trepces qe ka Miliarda resurse e per kete edhe Rusia mundohet te luaj rolin e vet per te perfituar materialishte. Ky eshte qellimi kryesor dhe shkaktari i luftes qe bene shkijet ne Kosove.

    Përgjigju