Vrasja e këshilltarit të Putin, Lavrov: Rusia nuk do të tregojë mëshirë për ata që janë përgjegjës

Vrasja e këshilltarit të Putin, Lavrov: Rusia nuk do të tregojë mëshirë për ata që janë përgjegjës

1658694670_1360193.jpg

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se nuk do të ketë mëshirë për ata që janë përgjegjës për vdekjen e Darya Duginës, vajzës së këshilltarit të Putin.

“Unë besoj se ky është një krim barbar, për të cilin nuk duhet të ketë falje dhe për ata që e organizuan atë”, tha Lavrov gjatë një konference për shtyp të martën me homologun e tij sirian.

“Tani, siç e kuptoj unë, FSB-ja ka vërtetuar tashmë faktet, të cilat tani janë duke u hetuar. Shpresoj se hetimi do të përfundojë së shpejti dhe si rezultat i këtij hetimi, sigurisht që për organizatorët dhe urdhëruesit e vrasjes nuk do të ketë mëshirë”, tha ai.

Në një hetim dy-ditor, Shërbimi Federal i Sigurisë i Rusisë (FSB) fajësoi shërbimet speciale ukrainase për vrasjen e Dugina-s. Ukraina ka mohuar çdo përfshirje në vrasjen e Dugina-s, duke i quajtur pretendimet e FSB-së si fiktive.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë, Zelensky njofton nismën e re për të forcuar lidhjet me vendet e Evropës Lindore dhe Baltike


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD